Online Turnuva Merkezi Beta Sürümü
Rehber Detayı - Profil Resmi ( Avatar ) Nasıl Değiştiririm?
Profil Resmi ( Avatar ) Nasıl Değiştiririm? Rehberler'e Git Destek Anasayfasına Git

Site içerisinde avatar ( profil resmi ) değiştirmek oldukça basittir. Aşağıda ki adımları takip ederek çok basit şekilde profil fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz. 

Kullanıcı Ayarlarına Girin.

Öncelikle Sağ üstte bulunan Hesap sekmesine tıklayın. Ardından açılan pencerede Kullanıcı Paneli sekmesine tıklayın ve kullanıcı paneline erişin.

1. Adım

2. Adım

P. Resmi Değiştirme Sekmesine Girin

Tebrikler! Kullanıcı Paneline giriş yaptınız. Bundan sonrası daha kolay. Sağ tarafta bulunan menüde P. Resmi Değiştir sekmesine tıklayın. 

Buradan sonrasında artık ister fotoğraf yükleyin, isterseniz de daha önce kullandığınız profil resimlerine geri dönüş yapın. 

Yeni Profil Resmi Yüklemek

Yeni profil resmi yüklemek çok kolaydır. Aşağıda ki resimde gördüğünüz gibi. Öncelikle kırmızı alan içinde bulunan dosya seç bölümüne tıklayın. Yüklemek istediğiniz profil fotoğrafını seçin. Ardından siyah alan içinde bulunan fotoğraf yükle tuşuna bastığınızda profil fotoğrafınız yüklenip ardından değiştirilecektir. Unutmayın eğer gif fotoğraf yüklemek istiyorsanız premium üye olmak zorundasınız. Premium üyelik beta süresi boyunca aktif olmayacaktır. Kusura bakmayın :(

Eski Profil Fotoğrafınızı Kullanın

Evet, yanlış okumadınız. OTM en son yüklediğiniz 10 fotoğrafın kaydınız tutar. İstediğiniz takdirde bu fotoğrafların birini kullanabilirsiniz. Geri dönmek için aşağıda göründüğü gibi öncelikle kırmızı alan içinde bulunan yuvarlağa basın. Ardından siyah alan içinde bulunan Profil Fotoğrafı Olarak Ayarla butonuna basarak eski profil fotoğrafınıza geçiş yapabilirsiniz.

Profil fotoğrafı değiştirmek bu kadar kolaydır. Unutmadan söyleyeyim, profil fotoğrafı yüklemeninde belirli kuralları vardır. Bu kurallara Site Kuralları bölümünden ulaşabilirsiniz.