Online Turnuva Merkezi Beta Sürümü
Rehber Detayı - League of Legends 1 v 1 Turnuvası Nasıl Yapılır?
League of Legends 1 v 1 Turnuvası Nasıl Yapılır? Rehberler'e Git Destek Anasayfasına Git

League of Legends bireysel turnuvasına katılmak çok kolaydır. Aşağıda ki adımları kontrol ederek sizde bireysel League of Legends turnuvasına basit bir şekilde katılabilrsiniz ve rozetleriniz arasında bir tane daha hatıra ekleyebilirsiniz. Eğer turnuvaya nasıl katılacağımı biliyorum ben boş yapma da nasıl işleyecek göster diyorsan sayfanın en altında Nasıl İşliyor? sekmesi senin için yazıldı.

1. Adım : Turnuva'ya Katılmak

Site'nin anasayfasında turnuvaların sergilendiği bir bölüm göreceksiniz. Oradan Turnuva'nın Adına tıklayın. 

Sarı ile işaretlenmiş bölüme tıkladığınızda Turnuva Detay'ına gidersiniz. Buradan Sağ Tarafta Turnuvaya Katıl butonuna tıklayın.

Sizi Turnuva Katılım Bölümüne gönderecektir. Burada öncelikle Bot olmadığınızı kanıtlayan kutucuğa tıklayın. Ardından Turnuva'ya Katıl butonuna tıklayın. Gerekli kontrollerin ardından turnuvaya katılımınız gerçekleşecektir.

Bundan sonrasın'da Oyun Yönetiminin maçları oluşturmasını beklemelisiniz. Maçlarınız her oluştuğunda sizlere Mesaj Gönderilecektir. 

1 v 1 League of Legends Turnuvası Nasıl İşler?

Turnuva'ya bitiş tarihinin sonuna geldikten sonra yani Turnuva Durumu Kayıt Bitti pozisyonuna girdiğinde turnuva için maç oluşturulmaya başlanacaktır. Maçlarınız oluşturulduğunda site üzerinden bir mesaj alacaksınız. Bu Mesajta; 

  • Turnuva Adını
  • Maç Sorumlunuzu ( Sizi odaya çekecek olan kişi )
  • Oynanması Gereken Şampiyon ( Her iki kişiyede aynı maç gelecek )
  • Maçın Başlama Tarihi ve Saati
  • Maçı Yapacağınız Oyuncunun Adı

Maçlarınız belli olduktan sonra maç saatine 10 dakika kala odaya çekileceksiniz. Odaya katılmadığınız takdirde Site Kuralların'da belirtilen cezaları alacaksınız. 1 v 1 Turnuva'da her iki oyuncuda Discord adresinde olmak zorundadır. Sesli iletişim kurmak, itiraz veya duraklatmada yöneticiniz kolay iletişim kurmak için bu kurallar kesin ve nettir. 

Not: Eğer belirlenen şampiyon oyunculardan birinde mevcut değil ise oda yöneticisi tarafından anlık olarak yeni şampiyon oluşturulacaktır.

Maç Kuralları

  • Her oyuncu belirtilen Şampiyonu almak zorundadır.
  • Maç esnasında, öncesi ve sonrası kesinlikle karşı takıma küfür etmek, hakaret etmek, ırkçılık yapmak vb. karşı takımın moralini bozacak ve ya kışkırtacak sözler sarfetmek yasaktır.
  • Her iki oyuncu da Discordda maç saatinden 10 dakika önce Maç Bekleme Odası'na girip beklemek zorundadır.

Maç Kazanma Şartları

  • Oyunculardan birinin karşı Nexus'u yıkması.
  • Oyunculardan birinin Teslim Olması.